Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Standart Schnauzer

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Standart Schnauzer görünümüyle, özellikle de yüz görünümüyle dikkat çekici özelliklere sahip orta boy bir köpektir. Kimileri tarafından süs köpeği olarak da nitelendirilir.

Temel Özellikleri
Standart Schnauzer belirgin özellikleri standart, dev Schnauzer ve minyatür olmak üzere toplam üç boyu vardır. Minyatür boydakiler genellikle evde, dev olanlar bahçede, standart olanlar ise hem ev hem bahçede beslenir. Fare gibi kemirgenlerin yakalanmasında bu köpek ırkından çiftçiler çok faydalanmışlardır. Geçen zaman içerisinde ise sevimli bir görüntüye sahip olduklarından dolayı insanların sevgisini kazanarak ev köpeği haline gelmişlerdir. Minyatür olduğu halde aşırı çevik yapıları bekçi köpeği olma özelliği kazandırmıştır.

Görünüş Ve Yapısı

Standart Schnauzer görünüşü ilk bakıldığında çevik bir yapıdadır. Ön bacakları dik bir şekilde, arka bacaklarının yapısı ve açısı ise yassı bir haldedir. Düz beyaz, salt and paper, siyah, black and silver renkleri mevcuttur. Tüy bakımından ise oldukça fazla tüylere sahiptir. Kafa şekilleri ise kareyi andırmaktatır.

Karakter Özellikleri
Standart Schnauzer karakteri akıllı, zeki, sevecen ve şefkatli olma özellikleri taşır. Sosyalleşme faaliyetleri ile sosyalleştirildiği vakit evde beslenmemesi için hiçbir sebep yoktur. Sağlıklı bir şekilde beraber yaşanması için en önemli şart eğitimidir. Koruyucu bir özelliğe de sahip olan bu ırk çok inatçı bir karaktere sahiptir. Eğitildiği vakit disiplinin ve itaat etmesinin sağlanması şarttır. Bu sağlanmadığı takdirde çok başına buyruk ve şımarık bir hale gelir.

Bakımı
Standart Schnauzer’in bakımı tüy bakımının sağlığı açısından hassas bir durumdur. Tüyleri farklı bir yapıda ve gür olduğu için düzenli olarak kısaltılması gerekir. İki ayda bir tıraş edilmesi gereken tüyler her hafta taranmalıdır. Tüy sorunu neredeyse yoktur. Minyatür Schnauzer kokusuzdur.

Beslenme
Standart Schnauzer’in beslenmesi birçok ırkta olduğu gibi sağlıklı ve kaliteli mama ile olmalıdır. Füme et, tatlı, asitli meyveler, turşular ve salam-sosis gibi besinler kesinlikle verilmemelidir. Yağlı etler, kemikler, ev yemekleri, yemek artıkları ve şekerli gıdalar da verilmemelidir. Besin zinciri kontrol edilmeli ve fazla kilo almamasına dikkat edilmelidir. Atıştırmalık verildiği zaman abartılmamalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular