Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Yavru Kedinizin Beslenme Programı

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Büyük kedi kuzenleri gibi yavru kediniz de gerçek bir etoburdur. Dişleri, dili ve sindirim sistemi özellikle et tüketimine uygun yapıdadır. Doğal beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için ona doğru bir beslenme programı hazırlamak önemlidir.

Bir etobur olan yavru kediniz bolca proteine ve kompleks ve dengeli besin maddelerine ihtiyaç duyar. Ayrıca, yavru kediniz çok hızlı büyüdüğü için, belirli besin maddelerini yetişkin kedilere göre farklı oranlarda alması gerekir – örneğin kalsiyum ve fosfor oranının doğru olması önemlidir.

Protein
Protein yavru kedinizin sağlıklı büyümesi, kas elastikiyeti, kürkü, cildi ve pençeleri için hayati önem taşır. Proteinler, amino asit adı verilen daha küçük ünitelerden oluşur. Bunların bir kısmı – örneğin torin ve arjinin – temel amino asit olarak adlandırılır. Yavru kedinizin vücudu bunları doğal olarak üretemez. Bu yüzden, bu amino asitleri besin yoluyla ona vermeniz gerekir.

Temel yağ asitleri
Yavru kedinizin cildinin, kürkünün, üreme sisteminin ve metabolizmasının sağlıklı olması için temel yağ asitlerine ihtiyacı vardır. Bu yağ asitleri aynı zamanda önemli bir enerji kaynağıdır – ve öğünlere lezzet katar!

Vitaminler
Vitaminler yavru kedinizin görme gücü, kemik büyümesi ve metabolizması için önemlidir. Çok farklı vitaminler mevcuttur ve her biri ayrı bir rol üstlenir. Kedinizin patisi yaralandığında vitaminlerden biri kanamayı durdurmaya yardımcı olurken, diğeri cildin onarılmasını destekler.

Mineraller
Mineraller yavru kedinizin dişlerini ve kemiklerini güçlendirir. Kalsiyum, fosfor, potasyum, sodyum, klorür ve magnezyum ihtiyaç duyduğu önemli mineraller arasındadır. Tam yavru kedi mamasında bunların tamamı doğru miktarlarda mevcuttur.

Karbonhidratlar ve lifler
Yavru kediniz, karbonhidratları enerji kaynağı olarak kullanır. Ayrıca, besin lifleri sindirim sistemini rahatlatır.
 

mutasyon

Üye
Katılım
20 Eyl 2021
Mesajlar
3
Aldığı Beğeni
3
Yaş
38
Konum
istanbul
Minik Dostum
  1. Kedi
  2. Köpek
  3. Kuş
Özellikle et oranı yüksek mamaları tercih edilmesi gerekiyor. Yavru kediler sık sık ve azar azar mama yedikleri için mama kaplarında sürekli taze mama olmalı. Kaba konulan kuru mama en fazla 6 saat sonra değiştirilmeli o yüzden mama kabına azar azar mama koyun.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular