Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Cardigan Welsh Corgi

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Cardigan Welsh Corgi küçük köpek ırkları arasında evde yaşamak için en çok tercih edilen türlerden birisi olarak bilinmektedir. İnsanlarla ve çocuklarla çok uyumlu bir biçimde yaşamların sürdürebilirler.

Enerjileri oldukça yüksektir. Fakat enerjilerini oyun yoluyla da atabildikleri için apartman dairesi içerisinde de rahatlıkla yaşayabilmeleri mümkündür. Boyutları küçük olmasına rağmen oldukça cesur hayvanlardır.

Temel Özellikleri
Cardigan Welsh Corgi’nin belirgin özellikleri enerjik ve cesur olmalarıdır. Kendilerinden çok daha büyük köpeklere karşı hiç korkmadan karşı gelebilirler. Özellikle bu durum savunma yapmaları gereken durumlarda görülmektedir.

Yaşam enerjileri çok yüksektir. Bu nedenle beraber yaşadıkları insanların da daha enerjik bir yaşam sürmelerine yardımcı oldukları için hem yalnız yaşayanlar hem de çocuklu aileler için iyi bir arkadaş oldukları bilinmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Cardigan Welsh Corgi’nin görünüşü itibariyle küçük oldukları bilinmektedir. Kısa bacakları ve küçük vücutları ile pek çok yere kolay bir biçimde sığan yapıları bulunmaktadır. Aynı zamanda bu görünüşü itibariyle tilkilere de benzetilmektedir.

Kulakları bedenlerine nazaran daha büyüktür ve patilerinin yuvarlak olması ile diğer pek çok köpek türünden ayrışmaları söz konusu olmaktadır. Bu nedenle kendilerine has bir görünüşleri vardır.

Karakter Özellikleri
Cardigan Welsh Corgi’nin karakteri bakımından agresif ve enerji dolu olduğu söylenebilmektedir. Agresif tavırları ise genellikle karşılaştıkları tehlike anında kendilerini savunmak için ortaya çıkmaktadır.

Enerjik yapıları ise yer ve zaman fark etmeksizin sürekli var olan karakteristik yapılarıdır. Çok küçük ve dar bir ortamda olmalarına rağmen yine hareketlerinin kısıtlanması sağlanamamaktadır.

Bakımı
Cardigan Welsh Corgi’nin bakımı için tüylerinin düzenli bir biçimde taranması rutin haline getirilmelidir. BU sayede farklı bölgelerde tüy dökmeleri ile karşılaşılmak önlenebilir. Tarama yapılmasına rağmen banyo yaptırma konusunda çok fazla ısrarcı olunmaması önerilir. Aynı zamanda enerjisinin de atılması için düzenli olarak dışarı çıkarılması gerekmektedir.

Beslenmesi
Cardigan Welsh Corgi’nin beslenmesi için küçük köpek mamalarının tercih edilmesi gerekmektedir. Bu mamaların içerikleri küçük köpeklerin vücut yapılarına uygun bir biçimde üretildiği için ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri tek bir kaynaktan alması sağlanmaktadır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular