Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Pembroke Welsh Corgi

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Pembroke Welsh Corgi sahibine olan aşırı bağlılığı sebebiyle uysal bir hayvandır. Sahibini mutlu etmekten çok hoşlandığı için de eğitilmesi hem çok kolay hem de onu mutlu eden bir durumdur. İnsan canlısı olmakla beraber çok sosyaldir.


Temel Özellikleri
Pembroke Welsh Corgi belirgin özellikleri bulunduğu yerde mutlaka insan bulunmasından da hoşlanıyor olmasıdır. Ortalama olarak 12 ile 15 yıl arası hayat sürer. Bu ırk İngiltere kökenli bir ırktır. Gövdesinin yüksekliği yaklaşık olarak 30 cm kadardır. Pembroke Welsh Corgi de kafa yapısı olarak tilkiyi andırmaktadır.

Görünüş Ve Yapısı

Pembroke Welsh Corgi görünüşü kafatasından dolayı bir tilkiyi andırır. Uzun bir vücut ve kısa bacaklara sahiptir. Çok kısa kuyruklara sahip oldukları için ilk başta çoğu insan kuyruğu yok zanneder. Gözleri ise koyu renge sahiptir. Gözlerinde sürme vardır. Burnu ise yuvarlak bir yapıda olup simsiyahtır. Renkleri genellikle boz, kırmızıya yakın ton, kızıl, siyah ve kahverengidir. Derisi ve tüyleri yumuşak ve su geçirmez özelliğe sahiptir. Görüntüsündeki güzellik ve süs ile çoğu insanın sevgisini kazanmıştır.

Karakter Özellikleri
Pembroke Welsh Corgi karakteri efendisine karşı sadık ve koruyucu bir karakterdir. Yabancılara karşı diğer köpek ırklarındaki gibi saldırgan değildir ancak bir hayli çekingendir. Çocuklar ve yaşlılarla da çok iyi geçinirler. Çok uyumlu oldukları için her yaş grubundaki insanla sosyalleşebilir. Zaman zaman çocukları topuklarından ısırabilme riski olsa da yavru olduğu zaman eğitildiğinde bu durum da ortadan kalkar.

Bakımı
Pembroke Welsh Corgi bakımı bu hayvanın beslenmesindeki en önemli unsurdur. Tüy bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Aksi halde sağlıkları çabucak bozulabilir. Banyo durumu ise sadece ihtiyaç duyulduğu zaman yapılır. Bu ırk aynı zamanda banyo yapmaktan hoşlanmaz.

Beslenme
Pembroke Welsh Corgi beslenmesi kolay olan bir ırktır sebebi ise küçük ırk grubuna girmesidir. Kuru mama dışında ev yemekleri, tatlı ve yağlı gıdalar verilmemelidir. Irkın yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu, kilo durumu dikkate alınarak beslenmelidir. Dikkat edilmediği zaman diyabet ve obezite sorunları ortaya çıkabilir. Bu sorunlar köpeğin sağlığını ciddi şekilde etkiler.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular