Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

İrlandalı Setter

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
İrish setter olarak da adlandırılan İrlandalı Setter cinsi köpekler, iri ırklar arasında yer almaktadır. Büyük boylu türlerin getirdiği özelliklerin tamamına sahip olan İrlandalı Setter, tam anlamıyla aile köpeğidir. Golden cinsi köpeklerle benzerlik gösteren İrlandalı Setter, uzun ve yumuşak tüyleri, sevimli yüzü ve cana yakın tavırlarıyla beğeni kazanmaktadır.

Temel Özellikleri
İrlandalı Setterin belirgin özellikleri arasında, cana yakın tavırları, eğlenceye düşkünlüğü, sahibine karşı ilgili tavırları ve dost canlısı olması yer almaktadır. Enerjisi ve oyun isteği yüksek bir tür olan İrlandalı Setter, apartman dairesinde yaşama, kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Avlanma konusundaki üstün yetenekleriyle bilinen İrlandalı Setter, avını takip etmede ve bulmada da üstün meziyetlere sahiptir. Oldukça çevik ve atletik bir tür olan İrlandalı Setter, avcıların en fazla tercih ettiği av köpeklerinden bir tanesidir.

Görünüş ve Yapısı

İrlandalı Setterin görünüşü, sevimli ve dikkat çekicidir. Golden cinsiyle benzerlik gösteren yüzü, bu türün sevimliliğini artırmıştır. Kahverengi kırmızı karışımı ya da beyaz renkli tüylere sahip olan İrlandalı Setter, güçlü vücudunun yanında kısa ve tüylü bacaklara sahiptir. Kırmızı tüy rengi daha yaygın olan İrlandalı Setterin, yüzünün iki yanından aşağı sarkan uzun tüylü kulakları bulunmaktadır. Tüyleri ipeksi dokuda ve uzun düz yapıda olduğundan, kuyruğu da tamamen tüylerle kaplanmıştır.

Karakter Özellikleri
İrlandalı Setterin karakteri, aile arasında ve çocuklu ortamlarda yaşayacak en iyi türlerden biri olmasını sağlamıştır. Oyuna ve eğlenceye merakı olan İrlandalı Setter, oldukça enerjik yapıdadır. Sahibiyle çok iyi ilişki kursa da eğitim konusunda biraz daha uğraştırıcı bir türdür. Eğitiminin kolaylıkla tamamlanması için erken yaşta eğitime başlanmalıdır. Bekçilik ve avcılıkta çok iyi olması sebebiyle, ev ve çiftlik ortamlarına kolaylıkla uyum sağlayacaktır. Enerjisini atması sağlandığında, apartman dairesine de kolaylıkla uyum sağlayacaktır.

Bakımı
İrlandalı Setterin bakımını yaparken, egzersiz programına ağırlık verilmesi gerekir. Enerjik bir tür olan İrlandalı Setter, günde en az 1 saat dışarı çıkmalı ve özgürce dolaşmalıdır. Tüylerinin sağlıklı olması için her gün düzenli olarak taranması gerekir.

Beslenmesi
İrlandalı Setterin beslenmesi için orta ırklara ait mamalar kullanılır. Boyuna ve kilosuna göre, günlük porsiyonları ayarlanmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular