Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Polonya Tavuğu (Rahibe Fizan)

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
İlginç ve sevimli görünüme sahip süs tavuk cinsleri arasında yer alan diğer bir tavuk cinsi de polonya tavuğu. Polonya tavuğu ve Rahibe Fizan tavuğu olarak da bilinirler. Süs tavukları arasında en gözde olanlar arasındadırlar.

En önemli özelliği gövdesindeki siyah ve kafasındaki adeta saçı andıran beyaz tüyleri. Bakımının zor oluşu ve az üremeleri nedeniyle oldukça değerli tavuklardır. Süs tavuğu yetiştiriciliği yapanların ilgisini çeken cinslerden biri de rahibe fizan tavuğudur.


Sakin ve uysal mizaca sahip olan bu tavuk türünün gövdesinde sadece siyah ve kafasında sadece beyaz tüyler bulunur. Bu da oldukça güzel bir görünüme sahip olmalarını sağlar.

Yılda ortalama 100 – 150 yumurta verebilen bu cins üreme konusunda da verimli değildir. Polonya tavuğu isminde de bilinen bu cins üretimi zor olduğundan tavuk güzellik yarışmalarında da dikkat çekiyor.

Uçma yetenekleri gelişmemiş bir türdür. Yumurtalarının rengi beyazdır. Ağırlıkları ise 1 – 2 kg arasındadır. Altın ve gümüş renginde olanları da vardır. Gösterişli ve göz hoş gelen yapıları vardır. Bu yüzden şov amaçlı beslenmeye uygundur.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular