Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Tyrolean Tazısı

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Tyrolean Tazısı Avustralya’nın en eski tazı türlerinden biri olarak eğitilmişlerdir. Avlandıkları yerlere ağırlıklı olarak kırsal alanlar, sıcak bölgeler, düzlükler ve doğal arazilerdir. İtaatkar bir köpek olması ile bilinir. Cesaretli ve hareketli yapıları ile faydalı bir ırktır. Bulundukları yere uyum sağlarlar.

Temel Özellikleri
Tyrolean Tazısının belirgin özellikleri çeşitli bölgeler uyum sağlayıp o bölgede bir avcı olma özelliği sonucu fayda sağlaması ile bilinir. Çok hareketli olan yapıları sayesinde avlarını kolaylıkla avlarlar. Avcılar için öncelikli olan köpeklerden biridir. Dikkatli, refleksi yüksek, hızlı, yorulmaması, çevikliği gibi özellikler sonucunda verilen görevleri ve komutları başarısız bir şekilde sonuçlandırması çok az görülmüştür. Uzun bacakları sayesinde çoğu doğal ortamda fayda gösterirler. Görevleri çok iyi yapıp üstlerine düşün sorumluluğu yerine getirebilmelerinin sebebi sahiplerine karşı itaatkar olup saygıda kusur etmemelerindendir. Verilen görev başarılı bir şekilde yapıldığı zaman hem sahibini mutlu etmekten hoşlanır hem de bu görevi almaktan kendisi de mutluluk duyar.

Görünüşü Ve Yapısı

Tyrolean Tazısının görünüşü uzun bacaklar, gövdesinin ve bacaklarının kaslı olması, dimdik duruşu, çevikliği ve hızlı olması ile asil ve kararlı durmasını sağlar. Renkleri genellikle açık kahverengi, koyu kahverengi, siyah, kahverengi tonları, siyah-kahverengi, açık kahverengi-siyah olmak üzere çeşitli türlere ayrılır. Bacakları güçlü ve kaslıdır. Kulakları büyük ve sarkık bir haldedir. Burnu ise yuvarlak ve simsiyahtır. Gözleri koyu kahverengi ya da siyahtır. Orta uzunluktaki tüyleri vücudunu kaplar. Vücudunun belirli yerlerinde farklı renklerde lekeler vardır.

Karakter Özellikleri
Tyrolean Tazısının karakteri hoş, cesur, cesaretli ve hoşgörülüdür. Bekçilikte, avcılıkta, spor faaliyetlerinde ve oyunlarda başarılıdır. Oyun oynamaya, koşmaya, yürümeye ve doğa gezilerine bayılır. Fiziksel faaliyetlere ve doğada yapılabilecek her türlü yapılacak işe büyük bir heyecanla atılır. Bu tip şeyler onu mutlu eder.

Bakımı
Tyrolean Tazısının bakımı tüylerinin düzenli olarak taranması ve fırçalanması şeklinde yapılmalıdır. Kirlendikçe ve gerektikçe yıkanabilir. Tırnakları uzadıkça kesilmeli, sarkık kulakları zaman zaman temizlenmelidir.

Beslenme
Tyrolean Tazısının beslenmesi yaşı, kilosu, sağlık durumu göz edilerek sağlanmalıdır. Öğünler kontrol altında tutulmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular