Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Tibetli Spaniel

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Tibetli Spaniel maymun, kedi ve köpek özelliklerinin tümünü taşıyan bir canlı olduğu düşünülmektedir. Bu ırkın geçmişi çok uzun bir döneme dayanır. Apartman için uygun bir ırktır.

Temel Özellikleri
Tibetli Spaniel belirgin özellikleri küçük yapısının altında yatan özgüveni ile dikkat çeker. Özgüvenli yapısının yanında çok cesaretli olduğu bilinmektedir. Sevimli olan bu ırk çok zeki olduğunu gözlerine bakılmasıyla bile belli ederi. Tibetli Spaniel aynı zamanda oyun oynamayı çok seven oyuncu bir köpek olma özelliği gösterir. Kendisiyle oyun oynayan kişilerle çok iyi arkadaş olur.

Görünüş Ve Yapısı

Tibetli Spaniel görünüşü bakıldığı andan itibaren küçük sınıfa mahsus bir köpek olduğunu belli eder. Tüyleri ipeksi bir yumuşaklıkta ve uzundur. Renkleri genellikle siyah, beyaz, deniz kumu rengi, gri, kahverengi, açık kahverengi, krem ve kızıl tonlarındadır. Kısa ve küçük bacakları, büyük ve simsiyah gözleri vardır. Gözlerinin etrafında da siyah bir tabaka vardır. Kulakları epey tüylü ve sarkık bir vaziyettedir.

Karakter Özellikleri
Tibetli Spanielin karakteri ailesine karşı sadık ve çok düşkündür. Ailelerine karşı sevgide kısıtlaması yoktur. Yalnızlıktan hiç hoşlanmayan hatta yalnızlıktan korkan bir ırk diyebiliriz. İlgiye alışık olduğundan dolayı ailesinin de ilgi odağı olmak ister. Yavruluktan itibaren sosyalleştirilmesi gerekir. Sosyalleştirildiği takdirde çocuklarla ve diğer köpeklerle çok iyi anlaşabilme özelliğine sahiptir. Yabancı insanlara karşı her zaman temkinlidir.

Bakımı
Tibetli Spanielin bakımı yavruluk döneminden itibaren düzenli olarak yapılmalıdır. Uzun ve kabarık tüylere sahip olduğu için düzenli olarak taranmalı ve fırçalanmalıdır. Düğümlenmesi önlenmelidir. Hareketli bir yapısı olmadığı için egzersize ihtiyaç duymaz. Ev içerisinde yapmış olduğu faaliyetler onun için yeterlidir. Kulak ve burun temizliği de yapılmalıdır. Tırnakları daima düzenli olarak kesilmelidir. Gözlerinin etrafı da zaman zaman temizlenmelidir. Gerektiği zamanlarda duş ihtiyacı karşılanmalıdır. Tüy arası temizliğe de dikkat edilmelidir.

Beslenme
Tibetli Spanielin beslenmesi kilo alma riskine sahip köpek ırklarına mensup olduğu için dikkat edilmesi gerekir. Mamalarının kendi ırkına ve boyutuna uygun olacak şekilde verilmesi gerekir. Ev yemekleri, yemek artıkları sakıncalıdır. Suyu daima temiz olmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular