Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Sussex Spaniel

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Sussex Spanieli bilinen en ünlü köpek ırklarından birine sahiptir. Koruma özellikleri çok yüksek olduğu için yaşam alanına, ailesinin yaşam alanına dair herhangi bir temas, tehlike veya yakınlaşma olduğu takdirde çok büyük bir huzursuzluk hisseder ve inanılmaz bir gürültü yaparak kendince bu durumu savunur. Çok akıllı olan yapıları ailelerine ve sevdiklerine karşı sevimli ve içten duygular hissetmesine neden olur. Havlama özelliği gösteren bir ırktır. Havlama eylemleri zaman zaman çok olduğu için apartman yaşamı ona uygun değildir. Gün içerisinde en az iki kere egzersiz yaptırılması gerekir. Hareketli ve aktif sahipler ona uygundur.

Temel Özellikleri
Sussex Spanieli belirgin özellikleri küçük anca güçlü bir bünyeye sahip olmasıyla köpek severlerin gözdesi haline gelmiştir. Görüntüsü her ne kadar heybetli olmasa da bunun altında güçlü bir köpek vardır. Kendisi de ne olduğunu bildiğinden dolayı özgüvenli bir hayvandır. Doğayı, açık alanları, düzlükleri, ormanları ve geniş yerleri seven bu hayvan antrenmanlardan, egzersizlerden ve oyun oynamaktan hoşlanır. Dar ve kısıtlı alanlar bu ırk için pek uygun değildir.

Görünüşü Ve Yapısı

Sussex Spanieli görünüşü tüylü ve büyük kafasıyla ilk bakışta dikkatleri üzerinde toplar. Alın bölgesi dışarıya doğru çıkıntıya sahiptir. Uzun, tüylü ve sarkık kulaklara sahiptir. Ela gözleri estetiktir. Burnu kahverengi tonlarındadır. Ağırlıkları genellikle 18 ile 20 kilogram arasındadır. Boyu ise 38 ile 40 cm arasındadır. Uzun ve ipeksi tüylere sahiptir. Rengi genellikle kahverengidir.

Karakter Özellikleri
Sussex Spanieli karakteri bakımından daha içe dönük ve duygularını daha az belli eden bir yapıdadır. Görev verildiği zaman yorulmadan ve yılmadan başarılı bir şekilde tamamlarlar. Bu ırk aynı zamanda kolay kolay yorulmaz. Av sırasında pusu kurmak onun önde gelen karakteristik özelliklerinden biridir. Yalnızlıktan hoşlanmaz ve bu durumda huzursuzluk çıkarırlar. İçe dönük olsa da herkesi sever.

Bakımı
Sussex Spanieli bakımı parmak arasındaki tüylerin kesilmesi, tüylerin düzenli bir şekilde taranması şeklinde olmalıdır. Tırnakları da uzadıkça kesilmelidir. Düzenli egzersizler yaptırılarak kulak sağlığına özellikle dikkat edilmelidir. Kulağı hava almadığı için temizlenmelidir.

Beslenme
Sussex Spanieli beslenmesi hazır mamalarla sağlanmalıdır. Kilo aldırabilecek yağlı ve baharatlı gıdalar verilmemelidir. Kilo kontrolü daima yapılmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular